Oficiální webové stránky města Šenov

Menu: důležité odkazy

Prohlášení o přístupnosti

Tyto stránky splňují všechny důležité zásady přístupnosti podle metodik WCAG 2.0 a pravidel tvorby přístupného webu dle zákona č. 365/2000 Sb. o ISVS (informační systémy veřejné správy) novelizovaných zákonem č. 81/2006 Sb.

Forma uveřejněných informací je v souladu s vyhláškou č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti), a splňuje všechna pravidla uveřejněná v příloze této vyhlášky.

Písmo webu je definováno pomocí relativních jednotek a lze jej zvětšovat a zmenšovat nastavením internetového prohlížeče.

Standardy a struktura webu

Kód webových stránek je vytvořen značkovacím jazykem XHTML 1.0 Transitional. Vizuální část je důsledně oddělena od obsahové části pomocí CSS (kaskádových stylů). Webové stránky jsou přístupné i po vypnutí kaskádových stylů.

Veškerý obsah webu je organizován hierarchicky. Informaci o tom, kde se v hierarchii webu právě nacházíte, naleznete v horní části hlavního obsahu stránky.

Na webových stránkách je možno použít klávesové zkratky.

  • 0 – Na obsah stránky
  • 1 – Nápověda ke klávesovým zkratkám
  • 2 – Hlavní strana
  • 3 – Mapa stránek
  • 4 – Vyhledávání

Přehledný výpis všech stránek dle struktury webu je k dispozici pod odkazem mapa stránek.

Podpůrné programové vybavení

Na tomto webu mohou být vybrané informace (dokumenty) nabízeny ve formátech PDF, DOC, XLS nebo PPT. Tyto specifické formáty umožňují zachovat formátovací a typografické prvky, které v podobě XHTML nejsou dostupné.

Linux

K prohlížení souborů ve formátech DOC, XLS a PPT je možno zdarma stáhnout kancelářský balík OpenOffice.

Nedostatky v přístupnosti webu

Některé vyhlášky, ustanovení a oznámení na úřední desce nejsou k dispozici v podobě webové stránky. Tyto dokumenty je možno stáhnout ve formátu PDF, případně DOC.

Kontakt

V případě problémů nebo připomínek k webovým stránkám, kontaktujte prosím webmastera.