Informace z dopravy

Vážení spoluobčané,
Jak jste jistě zjistili, od 15.12.2019 došlo ke změnám jízdních řádů. Na základě vyhodnocení dotazníku Dopravní obslužnosti v Šenově jsme Kodis s.r.o. požádali o několik změn v jízdních řádech MHD Ostrava. Nechali jsme prodloužit dopolední spoj linky č. 28 s odjezdem 10:38 hod z Hranečníku směr zastávka Volenství. Byly změněny dva víkendové spoje linky č. 28 (1x dopoledne a 1x odpoledne – so, ne) – z Hranečníku vyjíždějí jako linka č.29 se změnou přečíslování na č.28 v Šenově náměstí.
Připomínkovali jsme společné odjezdy linek 28 a 29 z Hranečníku i Šenova – náměstí. Navržené změny však nevyhovovaly občanům Podlesí, proto byl jízdní řád linky č. 29 vrácen od 6. ledna do původní podoby.
Doporučujeme pro mladé školáky nastupující na zastávce Škrbeň, aby využívali prázdný autobus linky č. 446 s odjezdem 7:14 hod z ulice Škrbeňské (u vrakoviště). Cestování bude pro ně pohodlnější než se tlačit do již plných autobusů linky č.28.