Vytěsnění nákladní dopravy nad 12 t (TRANZIT)

Magistrát města Frýdku-Místku vydal koncem roku 2018 opatření obecné povahy, kde zakazuje vjezd nákladních vozidel nad 12 t (TRANZIT) na silnice II/473 a II/477. Města Šenov se vytěsnění nákladní dopravy týká od křížení ulic Frýdecká s ulicí Volenskou směrem na Frýdek-Místek (silnice II/473). Stejné omezení platí také pro silnici II/477 v úseku Vratimov – Lískovec.

V tomto týdnu Správa silnic Moravskoslezského kraje začala s umísťováním těchto zákazových značek v Šenově. Celý proces od schválení do umístění první značky trval cca půl roku. Asi mnohé z nás napadne, co může trvat tak dlouho na umístění několika značek. Bohužel legislativní proces je neúprosný a získání „razítka“ trvá podstatně déle než výroba a umístění značky. Je třeba si uvědomit, že první značky se osazují už na dálnici D 48 ve Frýdku-Místku a jsou rozmístěny až po I/11 (tvz. Rudná v Šenově).

Nicméně dobrá věc se podařila a snad se nejen občanům Šenova, ale také Václavovic, Kaňovic a Sedlišť uleví od této těžké nákladní dopravy.

Ing. Tomáš Holuša

místostarosta