Oficiální webové stránky města Šenov

Menu: důležité odkazy

Jak pečovat o nemocného v domácím prostředí a půjčovna pomůcek

Jak pečovat o nemocného v domácím prostředí a půjčovna pomůcek

Charita Ostrava v rámci aktivit Charitní hospicové poradny nabízí možnost bezplatné účasti na semináři „Jak pečovat o nemocného člověka v domácím prostředí“. Na setkání s profesionálními zdravotními sestrami Mobilního hospice sv. Kryštofa se dozvíte, jak zvládnout péči o člověka se sníženou pohyblivostí, a získáte související informace ze zdravotní a sociální oblasti. Naučíte se nemocnému člověku podávat stravu, tekutiny a léky, provádět osobní hygienu či polohování, jako prevenci vzniku proleženin. Proběhnou také praktické ukázky. Jsou připraveny informace o možnostech získávání příspěvku na péči nebo využívání kompenzačních pomůcek, které mohou být nápomocné při naplňování potřeb nemocného člověka. Kompenzační pomůcky je možné zapůjčit v charitní Půjčovně kompenzačních pomůcek, katalog pomůcek a další informace můžete nalézt na webu Charity Ostrava: http://ostrava.charita.cz/seniori/pujcovna-kompenzacnich-pomucek/

Kurz probíhá vždy jednou měsíčně, nejbližší termín je 16. 5. 2019, 14.00-17:00 h v budově Hospice sv. Lukáše, Charvátská 785/8, Ostrava-Výškovice. Na školení se, prosím, přihlaste předem u Bc. Anny Štefkové, tel. 599 508 533, mobil: 731 534 002 nebo e-mailem: hospicova.poradna@ostrava.charita.cz. Těšíme se na Vaši účast!

Web+plakát: https://ostrava.caritas.cz/akce/jak-pecovat-o-nemocneho-v-domacim-prostredi-16-5-2019/

foto: domácí péče.jpg

Národní potravinová sbírka – 18. 5. 2019

Charita Ostrava se připojí do Národní sbírky potravin organizované Českou federací potravinových bank, fórem odpovědných firem Byznys pro společnost, organizací Naděje, Charitou Česká republika a Armádou spásy v ČR. Možnost darovat potraviny a drogistické zboží pro klienty služeb Charity Ostrava bude v sobotu 18. 5. 2019, 8-18 h v hypermarketu Tesco v Ostravě-Hrabové. Ostatní sbírková místa v Ostravě budou koordinovány dalšími neziskovými organizacemi zapojenými do sbírkové akce. Kompletní přehled míst v ČR spolu s přehledem nejvhodnějších komodit pro darování naleznete na webu: https://narodnipotravinovasbirka.cz/ 

Výstava obrazů v galerii G

V termínu 14. 5. 2019 od 17 h proběhne vernisáž obrazů Zdeňka Kráčmára. Vernisáž proběhne v galerii G, kterou provozuje Charita Ostrava v Charitním středisku Gabriel, Čujkovova 3165/40a, Ostrava-Zábřeh každý všední den 8 – 16 h a bude veřejnosti přístupná do 30. 6. 2019. Srdečně Vás zveme.

Charita Ostrava hledá lékaře a zdravotní sestry pro hospicové služby

Charita Ostrava nabízí pracovní uplatnění pro lékaře – specialistu paliativní medicíny a zdravotní sestry v lůžkovém Hospici sv. Lukáše a mobilním hospici sv. Kryštofa. Předpokládaný termín nástupu: ihned nebo dle dohody. Podrobnější informace na webu http://ostrava.charita.cz/volna-mista/.