Útěk v řetězech – 22.9.2018

Na území Vaší obce bude v sobotu 22. září 2018, v rozmezí 9 – 18 hodiny, protínat trať soutěže pod názvem Útěk v řetězech, jejímž partnerem je Magistrát města Havířov. Jedná se o orientační závod dvojic, kdy počet soutěžících nepřesáhne 100 účastníků.
Soutěžící, krom mapy, nebudou mít u sebe nic čím by mohli své okolí znečisťovat či omezovat. Trasa je naplánována tak aby nijak nezasahovala do dění obcí a je z převážné většiny vedena po přírodních komunikacích (lesy, louky, přírodní toky) a jiné komunikace jsou použity pouze pro jejich překonání a dále pokračování v oblasti luk a lesů. Zároveň dbáme na nezasahování do soukromých pozemků, trasa je vedena pouze tak, kde ji může projít běžný občan. Soutěžící a traťoví komisaři (kteří obsluhují soutěžní disciplíny na trase) budou náležitě poučeni ohledně bezpečnosti, chování a pohybu v daných lokalitách. Průběh soutěže nebude nijak narušovat běžný provoz na pozemních komunikacích.

Milan Zupko
předseda HO Tatran Havířov