Mistrovství Moravskoslezského kraje v turistickém závodě v Šenově – 14.4.2018

Dne 14.4. 2018 se v Šenově, místní části Škrbeň, uskutečnilo Mistrovství Moravskoslezského kraje v turistickém závodě, které bylo zároveň 3. kolo Poháru Moravskoslezského kraje v turistickém závodě. Akci doprovázelo krásné slunečné počasí a teplota okolo 20°C.

Celou akci jsme začali připravovat již v říjnu, kdy jsme si domluvili s myslivci a lesáky prostor závodu v lese Bobčok a mohli jsme plánovat trať. Akce je pořádána pod hlavičkou Klubu českých turistů (KČT) a Asociací turistických oddílů mládeže (ATOM), ale není určena pouze oddílům, je otevřena veřejnosti.

Na závod se sjelo celkem 153 závodníků z celého kraje, kteří soupeřili o titul mistra kraje a ti nejlepší si odvezli medaile, diplomy i věcné ceny, které věnovali mimo jiné Decathlon Ostrava a město Šenov. Závodníci absolvovali trať podle kategorií v délce od dvou do čtyř kilometrů, na které plnili disciplíny poznávání dřevin, turistických a topografických značek, kulturně poznávací činnost, přechod lanové lávky, vázání uzlů, azimutové úseky, odhad vzdálenosti, orientace mapy a před cílem také plížení a hod kriketovým míčkem.

Celá akce by se nemohla uskutečnit bez pomoci rozhodčích na trati a my bychom touto cestou rádi poděkovali našim šenovským sokolkám – a to paní Slívové, Václavíkové, Kolářové, Rampové, Wünscheové, Lyčkové a jejímu manželovi. Dále bychom chtěli poděkovat Lucii Tronczykové z hospody Horizont a panu Sumarovi ze škrbeňského hřiště, kteří nám poskytli prostor pro závodníky a zázemí pro výpočetní komisi. Nesmíme zapomenout ani na pana starostu Jana Blažka, který se přišel ráno podívat, jak se nám daří příprava a odpoledne předával ceny nejlepším závodníkům.

Závod si zkusili i tři zájemci ze Šenova a vůbec si nevedli špatně. Ve dvojici běželi sourozenci Kristýna a Dominik Drozdovi a sama se na trať vydala Natálie Šmídová. Všem za jejich skvělý výkon gratulujeme.

Tento závod jsme v Šenově pořádali poprvé a závodníkům se tady líbilo. Někteří navštívili naše město poprvé a doufám, že se zde budou i vracet.

Hlavní pořadatelé Ivana a Kamil Zbořilovi ze Škrbně.

Více fotek najdete ve FOTOGALERII