Rozsvícení vánočního stromu 2017 – VIDEO

V neděli 26. listopadu se na Radničním náměstí sešlo na 500 účastníků slavnostního rozsvícení vánočního stromu. Úvod na novém podiu obstaraly děti ze základní školy Na Podlesí se zpívanou pohádkou Dvanáct měsíčků. Pohádku s dětmi připravily paní učitelky Draisaitlová, Košťálová a Urbancová. Děti svým bezchybným a procítěným projevem dojaly všechny přítomné.

Sváteční křesťanské slovo pronesli zástupci Českobratrské církve evangelické pan kazatel Štěpán Marosz a kurátor MUDr. Petr Wieczorek.

Za cinkání zvonečků a odpočítávání byl rozsvícen nově nazdobený vánoční strom. Vyvrcholením setkání bylo vystoupení Pěveckého sdružení ostravských učitelek, sboru, který reprezentoval ČR na mezinárodním soutěžním festivalu v Itálii, kde v konkurenci sborů z Evropy, Asie, Afriky i Ameriky získal prvenství.

Pro příchozí bylo připraveno drobné občerstvení, ukázky vánočních vazeb a mnozí si odnesli i jmelí.

Děkuji všem účinkujícím za nádherný program a děkuji i těm, kteří akci zajišťovali organizačně.

Ing. Jan Blažek, starosta