Kotlíkové dotace – stále je možno se přihlásit.

Přes počáteční mimořádný zájem o kotlíkové dotace dne 5.9. 2017 v době přijímání žádostí, stále existuje možnost požádat o dotaci. V současné době podalo žádost na kraj cca 5700 zájemců. To znamená, že ještě cca 3300 žádostí může být přijato. Proto vyzýváme další potenciální zájemce z řad obyvatel Šenova, aby využili možná poslední možnosti výměny starého kotle za ekologický s minimálními vlastními náklady. Připomínáme, že se prozatím jedná o poslední výzvu a že od 1.9.2022 nebude již povoleno provozování starých kotlů 1. a 2. třídy. Na ministerstvu životního prostředí se připravuje zavedení tzv.ekologické daně pro ty, kteří budou topit v nevyhovujících kotlích.

Využijte prosím této možnosti jednak k úspoře vlastních finančních prostředků na pořízení nového ekologického kotle a ochraně našeho životního prostředí. Podmínky k vypsání žádosti o dotaci jsou uvedeny na internetových stránkách města v rubrice Kotlikové dotace nebo se obraťte s dotazem na radnici. Rádi poskytneme informaci.

Ing. Antonín Ševčík – místostarosta

Prezentace – část č.1